Manager Vânzari Arie HoReCa (ASM) București

Romania

Candidatul Ideal

Ești pasionat de domeniul vânzarilor în HoReCa? Ai bune abilități de vânzare și ești organizat? Ai putea fi colegul perfect pentru rolul de Manager Vânzări Arie HoReCa.

Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de:

  • Experiență minim 3 ani in vânzări;
  • Experiență în coordonarea echipei – reprezintă un avantaj;
  • Înțelegerea pieței de HoReCa din România;
  • Excelente abilități de organizare a timpului și orientare către rezultate;
  • Capacități de planificare, organizare și gestionare a resurselor;
  • Abilități de comunicare, leadership, negociere și diplomație;
  • Cunoștințe specifice ale pieței (căutare activă, mecanisme de business etc.);
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzare și negociere;
  • Abilitatea de a identifica noi oportunități;
  • Manifestarea Principiilor METRO;
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasări;
  • Cunoștințe de limbă engleză și MS Office ( Word, Excel, etc) - nivel mediu;

Descrierea jobului

Alătură-te echipei și te vei ocupa de:

  • Coordonarea echipei de vânzări;
  • Îndeplinirea planului de vânzări în regiunea alocată;
  • Înțelegerea nevoilor clienților și găsirea de soluții pentru aceștia;
  • Dezvoltarea portofoliului companiei prin identificarea de noi clienți și prin studii de piață;
  • Vizitarea cliențior împreună cu echipa de agenți pentru a dezvolta rutina de vânzari;
  • Oferirea de instruire agenților de vânzari privitor la cele mai bune practici în vânzări;
  • Monitorizarea rezultatelor vânzătorilor și dezvoltarea de acțiuni pentru a îmbunătăți performanța;
  • Influențarea procesului de vânzare cu precădere pentru un număr de 20-30 clienți cheie la nivel de magazin;

Ce oferim în schimb?

  • Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
  • Vei găsi la noi un mediu prietenos și oportunități de dezvoltare;
  • Tichete de masa, vouchere cadou (Paște, Crăciun, fidelitate, etc.);
  • Bonus trimestrial în funcție de performanța magazinului;
  • Asigurare medicală.

Descrierea companiei

Noi, la METRO, suntem o echipă de 3000 de campioni ai afacerilor independente. Dedicați celor care se dedică muncii lor, lucrăm pentru cei care se trezesc în fiecare dimineață și vor să schimbe ceva. Suntem aici pentru cei care au avut curajul de a-și transforma visul într-o afacere, pentru milioane de antreprenori din întreaga lume. Deși se spune că toate lucrurile se schimbă, un lucru a rămas la fel: noi, acum ca și atunci, nu lucrăm pentru METRO! Lucrăm pentru peste 20 de milioane de clienți METRO, fiecare cu propriile visuri, ambiții și provocări. Pentru ei, găsim soluții personalizate și lucrăm cot la cot pentru a le asigura succesul. Deservim atât micile afaceri cu mari idei, cât și afacerile globale cu priorități locale.